Lokalizacja


Gdańsk

Żuraw

Niezwykłe położenie, typowy dla miast hanzeatyckich styl w architekturze i ponadtysiącletnia historia Gdańska sprawiają, że jest to wyjątkowe i wyraziste miasto, które warto odwiedzić. Zwłaszcza, że będąc światową stolicą bursztynu, jest niewątpliwą atrakcją turystyczną. Współczesny Gdańsk to również prężnie rozwijające się pomorskie centrum kultury, sportu i nauki, w którym Politechnika Gdańska, uczelnia techniczna łącząca nowoczesność z ponadstuletnią tradycją, pełni szczególną rolę.


Sympozjum odbędzie się w budynku Centrum Nanotechnologii A (CNA; numer 4 na poniższej mapce) w kampusie Politechniki Gdańskiej w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Narutowicza 11/12. Budynek CNA znajduje się ok. 150 m na lewo od Gmachu Głównego (numer 1 na poniższej mapce), patrząc od strony bramy wejściowej.

Współrzędne geograficzne: 54°22'16.6''N, 18°37'19.7''E

Pobierz mapę kampusu PG w formie pliku PDF lub wyświetl mapę interaktywną.


Jak dojechać?

 • Samolotem

  Port Lotniczy w Gdańsku (GDN) położony jest ok. 13 km od centrum miasta i ok. 10 km. od kampusu Politechniki Gdańskiej.

  Z lotniska do miejsca sympozjum - budynku Centrum Nanotechnologii A oraz Domów Studenckich nr 4 i 12, (DS4 i DS12 na mapce), można dotrzeć:

  1. Autobusem podmiejskim nr 110 z przystanku przed Terminalem (kierunek "Wrzeszcz PKP"). Należy wysiąść na przystanku końcowym "Wrzeszcz PKP".
   Dalej:
   - pieszo: ul. Dmowskiego, Al. Grunwaldzką, al. Zwycięstwa do ul. Narutowicza (ok. 20 min - 1600 m);
   - autobusem nr 115 (kierunek "Dworzec Główny") lub 168 (kierunek "Kiełpino Górne - Węsierska"); należy wysiąść na przystanku "Siedlicka"; budynek CNA znajduje się ok. 500 m od przystanku (wejście na kampus od ulicy Siedlickiej lub Traugutta);
   - tramwajem nr 5, 6, 9, 11 lub 12 (z przystanku położonego ok. 200 m naprzeciwko dworca kolejowego; odjazdy w kierunku centrum Gdańska) - trzy przystanki - do przystanku "Politechnika"; budynek CNA znajduje się ok. 300 m od przystanku (wejście na kampus od strony ul. Narutowicza);
   - Szybką Koleją Miejską (SKM) - jeden przystanek w kierunku "Gdańsk Główny" lub "Gdańsk Śródmieście", do przystanku "Gdańsk Politechnika". Stamtąd pieszo ok. 400 m (wejście na kampus od strony ul. Narutowicza);

  2. Pomorską Koleją Metropolitalną - ze stacji kolejowej zlokalizowanej naprzeciwko Terminalu do stacji PKP "Gdańsk Wrzeszcz", a następnie zgodnie ze wskazówkami z pkt. a).

  3. Taksówką - koszt ok. 40-50 zł, dojazd pod bramę główną PG na ul. Narutowicza 11/12.
   Najważniejsze korporacje taksówkarskie w Trójmieście: Hallo Taxi, Neptun Taxi, mytaxi, EcoCar, Dajan Taxi.

 • Pociągiem

  PKP - Polskie Koleje Państwowe - aby dotrzeć do miejsca sympozjum, należy wysiąść na stacji:
  • "Gdańsk Wrzeszcz", a następnie kierować się wskazówkami, jak dla dojazdu z lotniska: punkt a);
  • "Gdańsk Główny" i dalej pociągiem SKM do przystanku „Gdańsk Politechnika” (2 przystanki). Stamtąd 400 m pieszo (wejście na kampus od strony ul. Narutowicza).


 • Samochodem

  Współrzędne geograficzne: 54°22'16.6''N, 18°37'19.7''E
  Adres dla nawigacji: ul. Narutowicza 11/12, Gdańsk